Poděkování Magistrátu města Pardubic za podporu kultury u nás v KŘIŽOVATCE

Poděkování Magistrátu města Pardubic

Rádi bychom touto cestou poděkovali Magistrátu města Pardubic za poskytnutí dotace v programu „Program podpory kultury – mikrogranty“, díky kterému jsme mohli uskutečnit 6. 6. 2024 ve venkovních prostorách (na zahradě) u nás v NOVÉ KŘIŽOVATCE pohodové, a hojně navštívené, hudební vystoupení zpěvačky a členky brněnského divadla Slunečnice – paní Kristýny Šebkové ve více než hodinovém programu Hvězdy, které nehasnou. Koncert byl primárně určen pro lidi se zdravotním handicapem, ale přišli i zájemci z řad veřejnosti bez handicapu.

Došlo zde také k setkání klientů několika sociálních služeb (KŘIŽOVATKA handicap centra, SlunečniceDalší cesta). Tím se ve společné spolupráci navázal kontakt, podporující účast na veřejných aktivitách. S některými „fanoušky“ se koncertu účastnili i pečující osoby.

Chtěli jsme, aby byla co nejširší dostupnost vystoupení, např. i pro klienty, kteří nejsou v tak dobré finanční situaci, a proto bylo nastaveno velmi nízké vstupné.

Co se podařilo
Zajistit poutavý koncert v příjemných venkovních prostorách zahrady KŘIŽOVATKA handicap centra. Účastníci koncertu byli spokojeni a rádi by, aby podobné akce pokračovali. Během koncertu spontánně zpívali známe písničky se zpěvačkou a ke konci i někteří pohyblivější lidé s handicapem před podiem tancovali.

Celá akce byla podpořena solidní propagací, bezvadnou organizací a výborným počasím, a i když byla ve výsledku hospodaření mírně ztrátová (ztrátu jsme dorovnali z vlastních zdrojů), byla, dle ohlasů, jedním slovem – perfektní.