Přispěli nám na...
Přístroj MOTREN - duo 2 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 23 Červen 2014 13:19

Významnou událostí pro naše centrum bylo zakoupení nového motomedu. MOTREN - duo2 je určen k oddělenému procvičování dolních a horních končetin a uváděn do pohybu elektromotorem. Horní rameno je překlopné a výškově nastavitelné. Jeho poloha lze měnit v závislosti na tom, zda se procvičují dolní nebo horní končetiny. Elektromotor je řízen computerem vybaveným řadou funkcí. Snadné přemístění zajišťují transportní kolečka. MOTREN - duo2 je opět jedním z nezbytných přístrojů, při procvičování pohybových postiženích dolních a horních končetin, a to jak pro uživatele na vozíku, s pohybovým ochrnutím po úrazech páteře a mozku nebo DMO, tak i pro uživatele po mozkové mrtvici, sklerózou multiplex, svalovou dystrofií aj.

Vzhledem k tomu, že cena přístroje MOTREN - duo2 činí 85 009,- Kč, tak bychom jej bez finanční podpory nadací, dárců i z výnosu veřejné sbírky, nemohli zakoupit.

 

NADACE LUMIUS

31 629,00 Kč

VDV – Výbor dobré vůle nadace Olgy Havlové

15 000,00 Kč

Nadace CHARTY 77

30 000,00 Kč

Výnos z veřejné sbírky

8 380,00 Kč

Celkem:

85 009,00 KčAktualizováno Pondělí, 23 Červen 2014 14:06
 
Nácviková kuchyň PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 08 Říjen 2013 09:38

KŘIŽOVATKA handicap centrum o. s. Pardubice získala od Nadačního fondu Preciosa Jablonec nad Nisou v rámci projektu „Cesta k soběstačnosti“ finanční příspěvek ve výši 30 000,- Kč na rozšíření a dovybavení nácvikové kuchyňky. Cvičná kuchyňka je umístěna přímo ve středisku, kde probíhá výuka sebeobsluhy. V souladu s náplní služby sociální rehabilitace se v ní mohou lidé s tělesným postižením seznámit se speciálním vybavením a s chytrými detaily, které jim usnadní proces osamostatňování při práci v kuchyni. Sebeobsluha a soběstačnost při přípravě jídla je jednou ze základních oblastí, která je pro život klientů nezbytná, a ve které potřebují svoje dovednosti zlepšovat.

Obsahem projektu bylo:

  • rozšíření a rekonstrukce cvičné kuchyňky: zvětšení pracovní plochy do tvaru písmene L a to v optimální výšce pro vozíčkáře, pojízdné systémy

  • pořízení a obnovení běžného kuchyňského vybavení (např. ruční šlehač, který lze připevnit k míse), ale i speciálně upravených pomůcek, které usnadňují vaření a stolování, a potřebují je hlavně lidé s omezenou funkcí horních končetin. Jsou to například různé otvírače na lahve, konzervy, krájecí prkénka, pomůcky na uchopení drobnějších předmětů i speciálně upravené příbory a nádobí.

Pomocí dobrovolnických aktivit zaměstnanců byly zajištěny drobné zednické práce, vymalování prostor a následný úklid. Centrum ze svého rozpočtu financovalo úklidové prostředky a malířské barvy.

Poděkování patří Nadačnímu fondu Preciosa a truhlářství Semrád za výrobu, instalaci a drobné úpravy kuchyňské linky. Patří také všem zaměstnancům, kteří se na úpravách podíleli.

Mgr. Helena Vránová

koordinátor projektů

KŘIŽOVATKA handicap centrum o. s. Pardubice

 


 

Aktualizováno Pondělí, 23 Červen 2014 14:21