Sociálně aktivizační služby PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Úterý, 24 Červenec 2012 07:32

Co je sociálně aktivizační činnost?

Je systém činností, které minimalizují dopad zdravotního postižení na aktivní život osoby se zdravotním postižením. Umožňují uživatelům služeb využívat své schopnosti a možnosti v rámci volného času tak, aby se způsob jejich života nelišil od života jejich vrstevníků.

Pro koho je služba určena?

Cílovou skupinou jsou osoby s tělesným postižením a kombinovaným postižením, lidé po úrazu s následkem plegie a parézy. Dále se cílová skupina rozšiřuje na osoby s DMO s kombinovanými vadami s mentální retardací do středního stupně.

Obsah služby?

• Aktivizační činnosti – sportovní aktivity, společná setkávání, besedy na zajímavá témata, přednášky,
  • Zprostředkování kontaktu s přirozeným společenským prostředím (výlety, rekondiční pobyty (1x ročně), kulturní akce, exkurze, a výměna zkušeností o životě s tělesným postižením)
  • Sociálně terapeutické činnosti (hipoterapie a canisterapie...)
  • Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí (základní sociální poradenství,doprovody na úřady, k lékaři...)

Všechny aktivity jsou realizovány s přihlédnutím k věku, zdravotnímu stavu osoby se zdravotním postižením a nárokům na bezbariérovost.

Aktuální nabídku aktivit najdete v sekci Plánované akce.                                        .

Kdy a kde službu poskytujeme?

Na adrese: Arnošta z Pardubic 2605, 530 02 Pardubice
Službu nabízíme od pondělí do pátku od 8,00 hodin do 16,00 hodin.
V případě zájmu o službu či dalších dotazů nás kontaktujte:

• osobně v místě, kde naše organizace sídlí – Arnošta z Pardubic 2605, Pardubice

Sociální pracovnice:

Sociální pracovník

Lucie Antalová, DiS.

tel.: 775 766 453

Sociální pracovník

Bc. Petra Macháčková

tel.: 775 766 453

Koordinátoři sociálních služeb:

Koordinátor sociálních služeb

Pavel Řehák

tel.: 774 467 757

Koordinátor sociálních služeb

Bc. Jan Horák

tel.: 776 468 078

V případě osobního kontaktu Vám doporučujeme nejprve se objednat, aby si naši pracovníci zajistili potřebný volný čas k jednání.

Platí se něco?

• cena služby: sociálně aktivizační služby jsou ze zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. poskytovány bezplatně, účastník platí příspěvek na materiály a terapie.

Další praktické informace:

• Kapacita: 50 smluvně vázaných uživatelů na rok, 12 uživatelů / den
  • Bezbariérovost: bezbariérový přístup, WC, společenská místnost s potřebným vybavením, pomůckami a projekčním plátnemasistence na akcích zajištěna našimi pracovníky (nemáte-li vlastní doprovod).
  • Před vstupem do služby je třeba vyplnit formulář Anamnestický dotazník a evidenční list, kde Zájemce poskytne základní údaje a především svá očekávání od žádané sociální služby a následně bude kontaktován sociální pracovnicí za účelem dalšího jednání, popř. uzavření Smlouvy o poskytnutí sociální služby. Pokud si nebudete s vyplnění tohoto dokumentu vědět rady, obraťte se na sociální pracovnici, která vám ráda pomůže a poradí.

Toto znění obsahově koresponduje s oficiální verzí veřejného závazku.

Aktualizováno Pátek, 26 Září 2014 11:38