Kinesiotaping - základní

Jedná se o terapii, kdy využíváme elastickou pásku, která se lepí v průběhu svalu. V čem nám kinesiotaping pomáhá? Sníží otok, podpoří hojení, zpevní klouby, zmírní či zcela odstraní bolest. Kinesiotaping přináší lepší výsledky při nácviku sebeobslužných aktivit během ergoterapie. Vhodné pro uživatele např. s diagnózou - DMO, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda, poúrazové stavy a mnoho dalších.      


Přečtěte si více...

Parafínové zábaly na ruce

Parafín je ropný produkt, který velmi dobře udržuje teplotu a tím dochází ke zlepšení krevního oběhu. V čem nám parafínový zábal pomáhá? Zvyšuje prokrvení, uvolňuje ztuhlé svaly, ulevuje při chronické artróze, má vliv na vstřebávání otoků a lepší hojení ran. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.  Vhodné pro uživatele s nejrůznější diagnózou.


Přečtěte si více...

Prvky dechové terapie pomocí speciálních trenažérů

Podstatou je zlepšení správného stereotypu dýchání, které vede ke zvýšení celkové pohybové výkonnosti. Vhodné pro uživatele s dýchacími obtížemi.


Přečtěte si více...

Prvky synergické reflexní terapie

Jedná se o speciální techniku k uvolnění či zpevnění svalů. To má za následek zvětšení hybnosti kloubů. Prvky synergické reflexní terapie přináší lepší výsledky  při  ergoterapii. Vhodné pro uživatele např. s diagnózou - DMO, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda a poúrazové stavy.


Přečtěte si více...

PANat = Pro-aktivní léčebná Aplikace v Neurorehabilitaci

Léčebná metoda pomocí nafukovacích dlah, která se využívá při cvičení nebo jako vhodný pomocník při nácviku sebeobslužných aktivit během ergoterapie. V čem nám nafukovací dlahy pomáhají? Pozitivně ovlivňují prokrvení v postižených tkáních, celkově uvolňují svaly a přináší úlevu. Slouží k polohování a ke zlepšení pasivní hybnosti. Dlahy jsou vhodné pro uživatele např. s diagnózou - CMP, Roztroušená skleróza, DMO a poúrazové stavy.   ...


Přečtěte si více...
01234
Pavel Cejnar je patronem obecně prospěšné společnosti KŘIŽOVATKA handicap centrum Pardubice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 25 Duben 2014 12:38

Pavel Cejnar - patron KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s.Na jaře tohoto roku přijal pan Pavel Cejnar nabídku patronství nad KŘIŽOVATKOU handicap centrum, o. p. s. Rozhodl se podporovat lidi, kteří mají zdravotní problémy  a jsou odkázáni na invalidní vozík.

KŘIŽOVATKA handicap centrum, o. p. s. pomáhá lidem, kteří se vlivem nepříznivé situace ocitli na životní křižovatce, a potřebují praktickou podporu při „vyjetí správným směrem“. Nabízí dospělým lidem s tělesným i kombinovaným postižením naučit se zdolávat různé životní bariéry. A proč KŘIŽOVATKA? Vozíčkář Milan Pešek, zakladatel a ředitel KŘIŽOVATKY – HC říká:

„Celý život je propleten mnoha cestami se spoustou křižovatek. Některé nás mohou pobídnout k nějakému příznivému počínání, jiné nás zase mohou dovést na scestí. Dělicí hranice je velmi tenká. Dnes vím, že člověk v sobě dokáže najít tu správnou cestu, to, co je prospěšné pro mne i pro druhé.“

A která cesta zavedla Pavla Cejnara ke KŘIŽOVATCE a k rozhodnutí stát se jejím patronem?
"Každá životní křižovatka je těžká. Vždy se musíte rozhodnout, kam pojedete. Nikdy nevíte, která cesta je správná, ale o tom život je. Já se rozhodl stát patronem Křižovatka handicap centra Pardubice, protože si myslím, že je to správná cesta - kde můžu jako patron a rodilý pardubák pomoci."

Jsme velice rádi, že si pan Pavel Cejnar našel ve svém osobním i profesním životě čas a projevil zájem o činnost naší společnosti.

 

Aktualizováno Pátek, 25 Duben 2014 12:49