Kinesiotaping - základní

Jedná se o terapii, kdy využíváme elastickou pásku, která se lepí v průběhu svalu. V čem nám kinesiotaping pomáhá? Sníží otok, podpoří hojení, zpevní klouby, zmírní či zcela odstraní bolest. Kinesiotaping přináší lepší výsledky při nácviku sebeobslužných aktivit během ergoterapie. Vhodné pro uživatele např. s diagnózou - DMO, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda, poúrazové stavy a mnoho dalších.      


Přečtěte si více...

Parafínové zábaly na ruce

Parafín je ropný produkt, který velmi dobře udržuje teplotu a tím dochází ke zlepšení krevního oběhu. V čem nám parafínový zábal pomáhá? Zvyšuje prokrvení, uvolňuje ztuhlé svaly, ulevuje při chronické artróze, má vliv na vstřebávání otoků a lepší hojení ran. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.  Vhodné pro uživatele s nejrůznější diagnózou.


Přečtěte si více...

Prvky dechové terapie pomocí speciálních trenažérů

Podstatou je zlepšení správného stereotypu dýchání, které vede ke zvýšení celkové pohybové výkonnosti. Vhodné pro uživatele s dýchacími obtížemi.


Přečtěte si více...

Prvky synergické reflexní terapie

Jedná se o speciální techniku k uvolnění či zpevnění svalů. To má za následek zvětšení hybnosti kloubů. Prvky synergické reflexní terapie přináší lepší výsledky  při  ergoterapii. Vhodné pro uživatele např. s diagnózou - DMO, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda a poúrazové stavy.


Přečtěte si více...

PANat = Pro-aktivní léčebná Aplikace v Neurorehabilitaci

Léčebná metoda pomocí nafukovacích dlah, která se využívá při cvičení nebo jako vhodný pomocník při nácviku sebeobslužných aktivit během ergoterapie. V čem nám nafukovací dlahy pomáhají? Pozitivně ovlivňují prokrvení v postižených tkáních, celkově uvolňují svaly a přináší úlevu. Slouží k polohování a ke zlepšení pasivní hybnosti. Dlahy jsou vhodné pro uživatele např. s diagnózou - CMP, Roztroušená skleróza, DMO a poúrazové stavy.   ...


Přečtěte si více...
01234
Prvky dechové terapie pomocí speciálních trenažérů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 09 Duben 2013 13:02

Podstatou je zlepšení správného stereotypu dýchání, které vede ke zvýšení celkové pohybové výkonnosti.

Vhodné pro uživatele s dýchacími obtížemi.

Aktualizováno Úterý, 23 Duben 2013 08:34