Nabídka pro veřejnost

Zážitkový seminář „Jiný život“

Co je zážitkový seminář a proč se ho účastnit?

V průběhu celé akce se účastníci dozvědí nejen mnoho nových informací o různých typech postižení a o potřebách tělesně handicapovaných, ale také si na vlastní kůži mohou vyzkoušet různé překážky, s nimiž se musí vozíčkáři každý den potýkat.

• Jak se podepsat, když neudržím pero?
  • Jak si zapnout knoflíky na košili?
  • Jak si připravit svačinu?
  • Jak zaplatit nákup?

Odpovědi na tyto otázky Vám dají nejen naši zkušení pracovníci, ale také sami vozíčkáři, kteří mají s těmito činnostmi zkušenosti více než kdo jiný.

Pro koho je určen?

Seminář je určen pro žáky a učitele základních, středních, vyšších odborných a vysokých škol, nejen zdravotnického a sociálního zaměření. Seminář je vždy upraven podle věku a zájmů účastníků.

Také je určen pro zaměstnance státní správy k seznámení s potřebami této skupiny. Obsah semináře je modifikován v závislosti na typu subjektu, kterému je poskytován.

Naší nabídky mohou využít i poskytovatelé rozličných služeb. Např. prodejci automobilů se díky našemu zážitkovému semináři dozví, jaké potřeby mají lidé s postižením a jaké nastavení vozů jim více vyhovuje. Tyto nové poznatky pak snadno promění ve svůj prospěch tím, že mohou lépe poradit svým klientům a získat tak nové, pravidelné a spokojené zákazníky.

Co Vám seminář dá?

Prostřednictvím zážitkových seminářů Vám chceme umožnit nahlédnout

do světa osob s tělesným postižením a získat tak zkušenost, která bude užitečná při setkání s vozíčkářem v nejrůznějších životních situacích.

Může přispět k protiúrazové prevenci, ale i jako pomoc při integraci handicapovaných občanů do společnosti. Seznámí Vás s tím, že se život s tělesným postižením neskládá jen z jízdy na vozíku, ale i z mnoha různých obtíží, které nejsou na první pohled vidět.

Kolik zaplatíte?

Délka semináře je 90 minut pro jednu skupinu.

Cena semináře, který bude realizován v sídle KŘIŽOVATKY handicap centrum, o.p.s. je 40 Kč/účastník. Minimální počet účastníků je 14.

V případě konání na Vámi zvoleném, bezbariérově upraveném místě, bude cena 50 Kč/účastník (minimální počet účastníků je 14). Pokud budete mít zájem o více zážitkových seminářů v jeden den, pak je cena 40 Kč/účastník.

Ve výše uvedených cenách není zakalkulována přeprava potřebných pomůcek a lektorů.  Doprava bude řešena dohodou.

Jak se můžeme přihlásit?

Osobně na adrese: KŘIŽOVATKA-HC, Arnošta z Pardubic 2605, 530 02 Pardubice, e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 775 766 453, 466 301 684, kde Vám ráda poradí koordinátorka zážitkových seminářů Bc. Petra Macháčková.

Více informací o handicap centru KŘIŽOVATKA naleznete na internetové adrese: www.krizovatka-hc.cz