Zpět na začátek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s.

"Pomáháme vyjet správným směrem"

Nácviková kuchyň

KŘIŽOVATKA handicap centrum o. s. Pardubice získala od Nadačního fondu Preciosa Jablonec nad Nisou v rámci projektu „Cesta k soběstačnosti“ finanční příspěvek ve výši 30 000,- Kč na rozšíření a dovybavení nácvikové kuchyňky. Cvičná kuchyňka je umístěna přímo ve středisku, kde probíhá výuka sebeobsluhy. V souladu s náplní služby sociální rehabilitace se v ní mohou lidé s tělesným postižením seznámit se speciálním vybavením a s chytrými detaily, které jim usnadní proces osamostatňování při práci v kuchyni. Sebeobsluha a soběstačnost při přípravě jídla je jednou ze základních oblastí, která je pro život klientů nezbytná, a ve které potřebují svoje dovednosti zlepšovat.

Obsahem projektu bylo:

  • rozšíření a rekonstrukce cvičné kuchyňky: zvětšení pracovní plochy do tvaru písmene L a to v optimální výšce pro vozíčkáře, pojízdné systémy

  • pořízení a obnovení běžného kuchyňského vybavení (např. ruční šlehač, který lze připevnit k míse), ale i speciálně upravených pomůcek, které usnadňují vaření a stolování, a potřebují je hlavně lidé s omezenou funkcí horních končetin. Jsou to například různé otvírače na lahve, konzervy, krájecí prkénka, pomůcky na uchopení drobnějších předmětů i speciálně upravené příbory a nádobí.

Pomocí dobrovolnických aktivit zaměstnanců byly zajištěny drobné zednické práce, vymalování prostor a následný úklid. Centrum ze svého rozpočtu financovalo úklidové prostředky a malířské barvy.

Poděkování patří Nadačnímu fondu Preciosa a truhlářství Semrád za výrobu, instalaci a drobné úpravy kuchyňské linky. Patří také všem zaměstnancům, kteří se na úpravách podíleli.

Mgr. Helena Vránová

koordinátor projektů

KŘIŽOVATKA handicap centrum o. s. Pardubice

 


 

Copyright © 2021 KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s. Rights Reserved.