KŘIŽOVATKA handicap centrum se ke konci roku 2013 přeměnila na obecně prospěšnou společnost. Hlavním důvodem přechodu se stala nezbytnost hledání dalších, nových cest, které by vytýčily směr a budoucí existenci KŘIŽOVATKY. Abychom obstáli v konkurenci, musíme své aktivity stavět na kvalitě. Cesta, která je před námi, není jednoduchá. Původní, široké pojetí naší činnosti omezujeme na konkrétní projekty. Primární a nejdůležitější podporu spatřujeme v oblasti sociální rehabilitace. Procesu, kde člověk se zdravotním postižením absolvuje nácvik potřebných dovedností, směřujících k dosažení samostatnosti a soběstačnosti. Hlavní metodou je ergoterapie. V současné době vlastníme kvalitní rehabilitační pomůcky, které umožňují našim ergoterapeutkám uplatňovat nejnovější poznatky a postupy v této léčebné technice. Více o ergoterapii...

Pro financování organizace využíváme různorodé zdroje. Základ financování tvoří národní dotační programy. Další prostředky získáváme také pomocí nadačních zdrojů, individuálních či firemních dárců. „Boj o přežití“ nás vyzval k aktivnímu fundraisingu a zároveň k četnější prezentaci našeho know-how mezi jiné organizace, studenty, dobrovolníky, odbornou i širší veřejnost. O to více nás těší, že se nám podařilo získat patronství Pavla Cejnara.

Nejistota v oblasti finančních prostředků nám ale neubírá na elánu a vytrvalosti pokračovat v další činnosti s optimismem. Však naše motto a spokojenost našich uživatelů jsou silným podnětem k tomu, abychom ty „káry“ společně tlačili vpřed a vždy správným směrem.

Zakládací listina o.p.s.

Výpis z obchodního rejstříku