Poslání

Posláním naší organizace je hledat s každým člověkem s tělesným nebo kombinovaným postižením jeho vlastní, smysluplnou cestu, jak žít naplno svůj život a pomáhat mu v začlenění do společnosti.

Cílová skupina

Naší cílovou skupinou jsou osoby s tělesným a kombinovaným postižením (tělesné postižení + zrakové, aj.) v nepříznivé sociální situaci, od šestnácti let.

Naše cíle

Cílem centra je přispívat k minimalizaci dopadu zdravotního postižení osob s tělesným postižením, zamezit jejich sociálnímu vyloučení, zvýšit jejich šance na nalezení vhodného pracovního uplatnění a pomáhat jim žít hodnotně a rovnoprávně jako žijí lidé bez handicapu.

Principy sociálních služeb

• Individuální přístup
• Důvěra
• Spolehlivost
• Odbornost

Každý uživatel je pro nás neopakovatelný originál, který si zaslouží individuální přístup, mít jistotu, že jeho důvěru nezklameme, vědět, že se na naši pomoc může spolehnout a mít kolem sebe tým odborníků..

Sociální rehabilitace

Posláním sociální rehabilitace je individuální pomoc občanům s tělesným a kombinovaným postižením, která podporuje rozvoj soběstačnosti a osobních i sociálních schopností a dovedností. Zvyšuje motivaci ke zvládnutí situace tak, aby se způsob jejich života příliš nelišil od běžného života zdravých lidí.

Cíle sociální rehabilitace:

• Minimalizace dopadu zdravotního postižení
• Rozvoj schopností a osobních i sociálních dovedností
• Rozvoj soběstačnosti a samostatnosti v péči o domácnost i vlastní osobu
• Poskytování odborných informací a podpory
• Podpora uživatele v nezávislosti na sociálních službách, tak aby svoji nepříznivou situaci řešil sám
• Motivace k aktivnímu začlenění do běžného života společnosti

Sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením

Posláním sociálně aktivizačních služeb je především aktivizace, která vychází z individuálních potřeb, možností a schopností uživatelů, protože tělesné postižení vede k omezení pohybové i společenské aktivity. Podporuje smysluplné využití volného času a přispívá k jejich začlenění do společnosti.

Cíle sociálně aktivizačních služeb:

• Minimalizace dopadu zdravotního postižení
• Aktivizace vedoucí k obnovení cesty komunikace, spontánnosti a kreativity
• Zvýšení počtu kontaktů s ostatními lidmi
• Rozvoj schopností, dovedností a možnost seberealizace
• Vytváření smysluplné náplně volného času a příležitostí vést běžný způsob života jako zdraví lidé
• Podporovat vazby s rodinou i s přáteli uživatelů