Dobrovolník v organizaci KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s. je člověk, který se rozhodl využít své schopnosti, dovednosti a znalosti, a věnovat několik hodin svého času ve prospěch tělesně handicapovaných spoluobčanů.

Charakteristika dobrovolnické činnosti v organizaci KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s.:

Dobrovolnická činnost najde uplatnění ve formě popovídání s klienty, prezentace na zajímavá témata, zpívání, organizace výtvarných a rukodělných činností, doprovod při jednorázových společenských akcích, doprovod při jednorázových sportovních akcích, doprovod při procházkách po okolí města Pardubic.

Dobrovolnická činnost při střednědlouhých akcích – víkendové pobyty, víkendové sportovní pobyty.

Dobrovolnická činnost při dlouhodobých akcích – týdenní pobyt - rekondice s uživateli.

Dobrovolník může také pomáhat s propagací centra na veřejnosti nebo se správou našich webových stránek.

Každý se tak může uplatnit v tom, co mu jde a nejvíce ho baví. KŘIŽOVATKA - HC vychází svým dobrovolníkům vstříc. Získané zkušenosti Vám mohou pomoci získat náhled na problematiku této skupiny ve společnosti.

Požadavky na dobrovolníka:

• věk nad 15let (Souhlasné prohlášení zákonných zástupců o výkonu dobrovolnické činnosti v organizaci KŘIŽOVATKA - HC),

• trestně bezúhonný,

• zdravotně způsobilý

Další výtané vlastnosti:

• komunikativní, milý, empatický, ohleduplný a ochotný člověk, který má zájem vyplnit našim uživatelům jejich volný čas, člověk s uměním navázat kontakt, spolehlivý, dochvilný,

• lidé s organizačními schopnostmi a zájmem někomu pomoci.

Kontaktní osoba: koordinátor dobrovolníků Mgr. Jan Horák