Decentní a bezbariérové prostory v pardubickém Hotelu Zlatá štika se v pátek 28. března staly místem setkání, kde si všichni, kteří se pohybují na invalidním vozíku, mohli zatancovat a pobavit se. Konal se zde I. reprezentační ples KŘIŽOVATKY. Hlavním pořadatelem tohoto benefičního plesu byla pardubická organizace KŘIŽOVATKA handicap centrum o. p. s. Výtěžek akce bude použit na provoz centra služeb KŘIŽOVATKA.

Ples byl slavnostně zahájen krátce po 19 hodině. Hosty přivítal ředitel obecně prospěšné společnosti KŘIŽOVATKY Milan Pešek a celý večer, s přívětivým humorem, moderoval Václav Francouz. K tanci a poslechu hrála chrudimská skupina CHORUS. Programové menu odstartovala mladá a nadějná zpěvačka Týna Ryklová. Skvělá barmanská show Petra Hurta rozproudila zábavu a navodila tu správnou atmosféru, kdy to „vozíčkáři“ konečně pořádně rozjeli. Na tanečním parketu v Rytířském sále se plesalo v různorodých rytmech: nespoutaný charleston, noblesní waltz, polka pěkně „od podlahy“ a mnohé jiné. Na plese zazpíval také pěvecký sbor Klíčenky z Chrudimi. V předsálí bylo možno shlédnout drátenické umění Aleše Kulhánka.

Celou zábavu zpestřily i soutěže s hodnotnými cenami. To pravé hráčské napětí nastalo při losování vstupenek, protože první cenou byl atraktivní voucher na víkendové zapůjčení některého modelu auta Ford. Úderem půlnoci pak ještě proběhla zdařilá dražba vín.

Ukončení prvního reprezentačního plesu KŘIŽOVATKY bylo plánováno na 1 hodinu po půlnoci, ale poslední hosté se rozcházeli až podstatně déle a na všech bylo vidět, že si ten první „vozíčkářský“ ples opravdu užili. Nezbývá tedy než se těšit na další ročník, který bude jistě minimálně stejně dobrý jako ten první.

Poděkování patří všem účastníkům plesu, bez nichž bychom tak úžasnou atmosféru po celý průběh večera nebyli schopni vytvořit, ale i všem těm, kteří tuto akci podpořili. Dary, které jsme získali, byly atraktivní a skutečně hodnotné.

Copyright © 2018 KŘIŽOVATKA handicap centrum o.p.s. Rights Reserved.